Wednesday, January 21, 2026
-14.1 C
Turda
-13.8 C
Câmpia Turzii
spot_img

Perchezitii la Campia Turzii: au furat un excavator… din FRANTA

Utilaj, în valoare de aproximativ 20.000 de euro, recuperat în urma unei acțiuni

Astăzi, 17 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Cluj, împreună cu cei ai Poliției municipiului Câmpia Turzii, au identificat și indisponibilizat un utilaj de excavare sustras de pe teritoriul statului francez.

Acțiunea a fost realizată în baza informațiilor furnizate de autoritățile franceze prin intermediul Interpol, în urma unui schimb operativ de date.

Excavatorul, cu o valoare estimată la aproximativ 20.000 de euro, a fost indisponibilizat și sigilat pentru continuarea investigațiilor.

În prezent, polițiștii desfășoară activități extinse de administrare a probatoriului pentru clarificarea completă a activității infracționale.

spot_img
spot_img

Hot this week

EXCLUSIV: Artur Podar a demisionat de la ACS Sticla Arieșul Turda

Cu doar o lună înainte de startul campionatului pentru...

🎶 MAREA HORĂ A UNIRII – Viișoara 🎶

Primăria Comunei Primăria Comunei Viișoara invită toți cetățenii să...

Palmaresul echipelor din județul Cluj la barajele de promovare în Liga a 3-a (Divizia C)

De-a lungul deceniilor, fotbalul clujean a avut o prezență...
spot_img

Pe aceeași temă

spot_img

RefleqtMedia Știri

spot_img

Popular Categories

spot_img
spot_img