Publicitate



Grupul de Comunicare Strategică, adică forul guvernamental care, din 2020 încoace, ne spune să ne informăm doar din surse oficiale – a comis-o din nou!
Dacă în urmă cu o lună ne-au spus că, în județul Cluj s-au înregistrat mai multe cazuri COVID-19 decât în toate județele țării (inclusiv Cluj) adunate la un loc, acum au dat-o și mai tare de gard.
„Dintre cele 17 decese, 2 au fost înregistrate la categoria de vârstă 50-59 ani, 7 la categoria de vârstă 60-69 ani, 6 la categoria de vârstă 70-79 ani și 2 la categoria de vârstă peste 80 ani.
Toate decesele înregistrate sunt ale unor pacienți care au prezentat comorbidități.
Din totalul de 17 pacienți decedați, 11 au fost nevaccinați și 6 vaccinați. Pacienții vaccinați aveau vârsta cuprinsă între grupele de vârstă 50-59 ani și peste 80 de ani și prezentau comorbidități.
Nu au fost raportate decese anterioare intervalului de referință”, este informația transmisă în buletinul de presă de astăzi.
Oricine urmărește cu atenție frazele de mai sus observă EROAREA MAJORĂ comisă de GSC.
Adică… calculând pacienții decedați din grupele de vârstă 50-59 de ani, respectiv 80 plus, ne iese 4 pacienți.
Totuși, celor de la GSC le-au ieșit 6 decese.
În acest caz, CARE DATE OFICIALE SĂ LE CREDEM? CELE FALSE?
Publicitate










