spot_imgspot_img
spot_img

DSU “ii da maxima” Monicai Pop, manipuland adevarul!

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Medicul OFTALMOLOG, Monica Pop, este printre cei mai ferventi contestatari ai pandemiei si ai campaniei de vaccinare.

Ei bine, printr-un clip simplu, DSU i-a dat trei replici clare si conchise medicului oftalmolog.

În această perioadă caracterizată prin creșteri continue ale cazurilor de infectare cu SARS-CoV-2, nevoia de responsabilitate în afirmații trebuie să fie o prioritate pentru noi toți.

Dezinformările și afirmațiile fără fundament, fără o bază concretă, nu fac altceva decât să influențeze negativ opinia publică, lăsând să planeze în mentalul colectiv incertitudinea și neîncrederea în vaccin, singura armă pe care o planetă întreagă a folosit-o și o folosește în continuare, în scopul protejării vieții tuturor.

Informați-vă din surse oficiale‼️
Împreună, cu responsabilitate, înțelegere, înțelepciune, vom depăși aceste momente‼️

#dsu #igsu #igav #saj #sabif #upu #cpu #salvamont #COVID19 #urgenta #situatiideurgenta”, se arata in postarea DSU.

De asemenea, clipul cu pricina poate fi urmarit mai jos:

Singura problema in postarea DSU este ca SI EI MANIPULEAZA INFORMATIA! 

Astfel, in vreme ce ni se spune ca dim 36 de decese, 2 persoane au fost vaccinate – DAR ACESTIA AVEAU PESTE 80 DE ANI, Si aveau comorbiditati… nu ne spun celalalt adevar.

Dar RefleqtMedia vi-l spune.

Dintre cele 36 de decese, 1 a fost înregistrat la categoria de vârstă 20-29 ani, 2 la categoria de vârstă 40-49 ani, 4 la categoria de vârstă 50-59 ani, 7 la categoria de vârstă 60-69 ani, 9 la categoria de vârstă 70-79 ani și 13 la categoria de vârstă peste 80 ani.

34 dintre decesele înregistrate sunt ale unor pacienți care au prezentat comorbidități, iar pentru 2 pacienți nu au fost raportate comorbidități până în prezent.

Din totalul de 36 de pacienți decedați, 34 au fost nevaccinați și 2 vaccinați. Cei 2 pacienți vaccinați aveau vârste peste 80 ani. Pacienții vaccinați care au decedat  prezentau comorbidități. 

 

Au fost raportate 2 decese anterioare intervalului de referință, survenite în județele Bihor și Covasna, unul în luna octombrie 2021 și unul în luna decembrie 2021.

 

 

https://carierapeprimulplan.ro/index.php/inscriere-grup-tinta/spot_img

Related articles

VIDEO: Bombardieri arestați la Turda

A fost scandal, azi-noapte, la Esso Petrol Turda, după...

Podiumul inconștienței are noi “campioni”

După cazul tânărului de 23 de ani prins cu...

VIDEO: Incendiu intenționat la Câmpia Turzii

Echipajul SVSU intervine chiar acum la un incendiu GRAV...
spot_imgspot_img
Bucur Ovidiu Adrian
Bucur Ovidiu Adrianhttp://refleqtmedia.ro/
Jurnalist, cu 14 ani de experiență. Specializat în investigații și articole de presă din domeniile: administrativ, politic, social