La hotel, muzeu și frizerie, da / la biserică ba!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
PublicitateImagine Refleqt MediaImagine ICTI Oficial

Peste exact o săptămână se va încheia perioada de stare de urgență, astfel că multe dintre restricțiile pe care le trăim acum se vor termina.

Românii vor putea merge la frizerie, muzee, se vor putea caza la hotel, însă nu se vor putea duce la biserică.

Bisericilor nu vor putea fi deschis din 15 mai. Ştiu că pentru oamenii credincioşi e foarte important, dar nu se vor deschide în primul val. Să vedem din al doilea val şi cu ce măsuri. Dar reprezintă una dintre zonele în care merg bătrâni, peroane vulnerabile.

Clar acolo va trebui să se ia unele măsuri. Ştiu că există o deschidere la nivelul Patriarhiei să ia măsuri de distanţare, dar nu poţi să vii cu măsuri de relaxare brusc. Relaxarea va fi graduală. Cu siguranţă se va ajunge şi la deschidere“, a declarat Raed Arafat la un post național de televiziune.https://ad.zcj.ro/www/delivery/lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=65&loc=https%3A%2F%2Fzcj.ro%2Feveniment%2Fraed-arafat-a-anuntat-ca-bisericile-nu-se-vor-deschide-dupa-15-mai--198461.html&referer=https%3A%2F%2Fzcj.ro%2Feveniment%2F&cb=a614d6c4b1

Cât privește restricțiile clare, încă nu se știe exact ce vom putea face după data de 15 mai.

PublicitateImagine AQUA CAAImagine Nacele pătrat
Imagine 2026 GIF

Latest articles

spot_img

Related articles