🚍 Se schimbă stațiile de oprire a autobuzelor în Câmpia Turzii! Atenție, elevi și navetiști! ⚠️

spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
PublicitateImagine Refleqt MediaImagine ICTI Oficial

Începând cu data de 3 noiembrie 2025, transportul în comun din Câmpia Turzii intră într-o nouă fază de reorganizare! Operatorii de transport au anunțat modificarea stațiilor oficiale de îmbarcare și debarcare, iar pasagerii sunt avertizați că oprirea în alte locuri este strict interzisă.

🚌 Noile stații stabilite pentru Câmpia Turzii sunt:

  • Strada Gării nr. 6–8
  • Strada Gheorghe Barițiu nr. 32–34
  • Strada Laminoriștilor, ĂŽntre străzile Băii și Mihail Sadoveanu (Lukoil)

📢 Conducerea companiei de transport atrage atenția că șoferii care opresc în alte stații riscă suspendarea licenței de traseu, iar pasagerii pot rămâne pe dinafară dacă nu se află la punctele corecte de îmbarcare.

🎒 Măsura îi vizează direct pe elevii și navetiștii care folosesc cursele zilnice spre și dinspre Cluj-Napoca, Turda sau localitățile limitrofe.

💬 „Este important ca oamenii să respecte noile stații, altfel putem avea întârzieri sau chiar sancțiuni. Regulile sunt stricte și trebuie aplicate unitar”, transmit reprezentanții transportatorilor.

🚦 Așadar, atenție mare de luni – nu mai urcați sau coborâți oriunde! În Câmpia Turzii, autobuzele vor opri doar în cele trei stații autorizate.

#CampiaTurzii #TransportPublic #Autobuze #Navetisti #Elevi #SchimbareStatii

PublicitateImagine AQUA CAAImagine Nacele pătrat
Imagine 2026 GIF

Latest articles

spot_img

Related articles