În această după-amiază, Municipalul turdean a fost gazda unui meci spectaculos, pe contre, între Sticla Arieșul Turda și Arieșul Mihai Viteazu.
Turdenii aveau toate motivele să se lupte pentru cele 3 puncte puste în joc, mai ales după înfrângerea suferită de Bizonii Recea Cristur, la Viișoara … și turdenii s-au luptat.
Deși Arieșul Mihai Viteazu au fost „o nucă tare”, vânzându-și foarte scump pielea, turdenii au reușit să câștige meciul, cu scorul de 2-0, ultimul punct fiind marcat de Sticla chiar în minutele de prelungiri.
După acest rezultat, Sticla Arieșul Turda acumulează 48 de puncte, fiind lider în Play-off-ul Ligii a 4-a Academy, cu 1 punct în fața Victoriei Viișoara și cu 2 în fața echipei Avântul Bizonii Recea Cristur.
Etapa viitoare programează meciurile:
Avântul Bizonii – Sticla Turda
Arieșul Mihai Viteazu – Victoria Viișoara
O victorie a Turzii la Recea Cristur îi scoate pe Bizoni din lupta pentru câștigarea campionatului.