HomeFEATUREDSticla Arieșul Turda bate liderul și urcă pe locul 5
spot_img

Sticla Arieșul Turda bate liderul și urcă pe locul 5

- Publicitate -
spot_img

De la întoarcerea lui Arthur Podar la timona echipei ACS Sticla Arieșul Turda, parcursul alb-roșiilor este aproape de perfecțiune, cu 3 victorii și un rezultat de egalitate.

Ieri după-amiază, pe „Municipalul” turdean, ACS Sticla Arieșul Turda a primit vizita liderului, Unirea Dej.

Determinați și entuziaști, fotbaliștii dejeni au venit la Turda cu gândul să obțină toate cele trei puncte, însă planurile lor s-au năruit încă din prima repriză.

Primul gol al meciului a fost marcat de Sticla Arieșul Turda, prin Cobârzan, în minutul 17, după o cursă de câteva zeci de metri, care s-a fructificat, spre deliciul celor prezenți la meci.

Dejenii au egalat în minutul 20, din penalty.

Totuși, Turda și-a impus stilul de joc, astfel în minutul 32, Dan Florin a marcat, după un corner executat de Chișu.

În repriza a doua, dejenii au alergat după egalare, însă formația turdeană s-a apărat exemplar.

Etapa viitoare, ACS Sticla Arieșul Turda merge la Hunedoara, unde va juca împotriva formației CS Hunedoara (sâmbătă, 3 aprilie, de la ora 17:00)