Scor-fluviu în prima partidă a sezonului 2021-2022 a Ligii a IV-a Cluj

De citit

spot_img

Debut în stil de mare echipă pentru formația ACS Unirea Tritenii de Jos, în deplasarea de ieri, de la Gârbău.

Pe un teren mic și greoi, din care mingea sărea ca la ping-pong, elevii lui Flaviu Adrian Chișu au reușit un joc superb, în deschiderea sezonului.

În minutul 13, Pop, a deschis scorul printr-un șut imparabil, în poarta celor de la Victoria Gârbău. Câteva minute mai târziu, gazdele au reușit să egaleze, însă golul gârbăuanilor nu i-a destabilizat pe rosso-neri!

Înainte de pauză, Andrei Gall a reușit să-și readucă echipa în avantaj.

Până la finele celor 90 de minute, Unirea a mai marcat două goluri, prin reușitele semnate de Bituleanu și Chiș.

Iată echipa de start trimisă în teren de antrenorul-jucător, Flaviu Adrian Chișu.

Tarcea

În cealaltă partidă disputată, ieri, în prima rundă a Ligii a IV-a Cluj, Vulturul Mintiu Gherlii a dispus, cu scorul de 3-0 de Someșul 2 Dej.