fbpx
HomeLOCURI DE MUNCĂSarerom Campia Turzii angajeaza!
spot_img
spot_img

Sarerom Campia Turzii angajeaza!

- Publicitate -
spot_img

Angajam expert contabil pentru fabrica noua in Câmpia Turzii.

Candidatul ideal pentru noi va avea:

-Studii universitare finalizate in domeniul economic
• Calificare profesionala in domeniul contabilitate (expert contabil – membru CECCAR)
• Minim 3 ani de experienta profesionala, in domeniul economic
• Cunostinte solide ale legislației si procedurilor financiar- contabile
• Cunostiinte generale PC si pachet Office ( in special Excel si Word)
• Bune abilitati de folosire a programelor contabile
• Cunoasterea limbii engleze, nivel mediu(nu este obligatoriu, dar reprezinta un avantaj)
• Capacitate de analiza si sinteza
• Capacitate de autoorganizare si punctualitate
• Putere de decizie si asumarea responsabilitatii
• Stabilitate psihica, echilibru emotional, constanta in atitudini
• Sapacitatea de a rezolva problemele
• Amabilitate fata de clienti si colegi, fiind obisnuita sa lucreze in colectiv.

Descrierea jobului

• Organizeaza contabilitatea societatii in conformitate cu dispozitiile legale
• Inregistreaza corect documentele justificative in evidenta contabilă
• Asigura arhivarea corecta a situatiilor contabile lunare: balanta de verificare sintetica, jurnalul de vanzari, jurnalul de cumparari, balantele de verificare analitice
• Asigura intocmirea registrelor de contabilitate
• Intocmeste si semneaza balanta,bilant,declaratii lunare
• Asigura arhivarea documentelor contabile conform reglementarilor in vigoare
• Certifica realitatea inregistrarilor in contabilitate, prin verificarea si semnarea Notelor de contabilitate
• Urmareste inregistrarea incasarilor si platilor si asigura corelarea cheltuielilor cu veniturile realizate
• Verifica corectitudinea inregistrarilor si existenta aprobarilor si vizelor necesare
• Verifica si vizeaza toate documentele de inregistrare a operatiunilor (documentele justificative)
• Verifica, analizeaza si certifica soldurile din balanta de verificare
• Reprezinta societatea in relatia cu autoritatile statului si cu ocazia controalelor
• Organizează şi coordonează contabilitatea operaţiilor de capital, contabilitatea imobilizărilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea terţilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor şi rezultatelor, contabilitatea angajamentelor şi altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune în conformitate cu legislaţia în vigoare
• Coordonarea activitatilor legate de tranzactiile economice ale companiei din contabilitatea primara, financiara si de gestiune avand ca obiectiv respectarea cerintelor in ceea ce priveste legislatia contabila, legislatia fiscala si procedurile de audit
• Indeplinirea responsabilitatilor de raportare fiscala, financiara si operationala a companiei
• Coordonarea activitatii de control intern pe linie financiar-contabila
• Verifica contabilitatea de gestiune pentru a se asigura de corectitudinea consumurilor de stocuri si obtinerilor de produse finite
• Intocmirea declaratiilor privind obligatiile de plata catre buget: TVA, Obligatii de plata la Bugetul statului, taxe si impozite, impozit pe profit/venit etc
• Intocmirea si depunerea Bilanturilor Contabile semestriale si anuale
• Asigură şi răspunde de elaborarea balanţei de verificare lunare si a situatiilor financiare anuale la termenele stabilite de legislaţia în vigoare
• Calculeaza impozitul pe profit
• Avizează lucrări pe probleme de contabilitate a stocurilor, de urmărire, evidenţă, decontări, cheltuieli-venituri, bilanţ, analize de sistem, tehnică de calcul.

Descrierea companiei

Sarerom reprezinta cea mai noua exploatare de sare din Romania. Fabrica noua, deschisa in Campia Turzii doreste inca de la infiinarea ei sa devina un jucator important pe piata de profil din regiunea de est a Europei si nu numai.
Noi va oferim oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, la inceput de drum, dar cu aspiratii mari.
Rugam doar persoanele ce corespund in totalitate anunțului să trimită un CV la adresa de mail
viorel@sarerom.ro,cu mențiunea Expert contabil.

Comentarii

spot_img
- Advertisement -
spot_img

RefleqtMedia pe rețelele de socializare

2,851FansLike
562FollowersFollow
356SubscribersSubscribe

Citește

Ultimele știri

Comentarii