Publicitate

spot_img

Publicitate

spot_img

Performanță pentru handbalul școlar din Turda: echipa de fete a Școlii Gimnaziale „Avram Iancu” a obținut locul II la etapa județeană a ONSȘ

O nouă performanță sportivă vine din partea elevilor din Turda. Echipa de handbal fete a Școlii Gimnaziale „Avram Iancu” a reușit să urce pe podium, obținând locul al II-lea la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar (ONSȘ).

Rezultatul vine după multă muncă, determinare și spirit de echipă, elevele demonstrând pe parcursul competiției ambiție, disciplină și fair-play, calități esențiale în sportul de performanță.

Conducerea școlii și comunitatea educațională au transmis felicitări echipei pentru rezultatul obținut, subliniind că această clasare pe podium este o confirmare a implicării și a talentului tinerelor sportive.

Un rol important în pregătirea echipei l-au avut profesorii Simona Lăncrănjan, Bogdan Tolan și Vlăduț Apantei, care au coordonat și susținut echipa pe parcursul competiției, contribuind la formarea unui colectiv unit și competitiv.

Rezultatul obținut la etapa județeană a ONSȘ reprezintă nu doar o performanță sportivă, ci și o dovadă a faptului că sportul școlar continuă să formeze caractere, să dezvolte spiritul de echipă și să inspire elevii să își depășească limitele.

Pentru echipa de handbal fete a Școlii Gimnaziale „Avram Iancu” din Turda, locul al II-lea este un motiv de mândrie și un pas important către noi provocări sportive în competițiile viitoare.

#stirimures #refleqtmedia

Publicitate

spot_img

Publicitate

spot_img

Hot this week

Câmpia Turzii își consolidează poziția pe harta investițiilor strategice

Municipiul Câmpia Turzii face pași importanți în direcția dezvoltării...

Trei suflete salvate din drum: gestul simplu care spune totul despre omenie

Într-o seară obișnuită, pe un drum liniștit din comuna...

Publicitate

spot_img

Pe aceeași temă

Publicitate

spot_img

RefleqtMedia Știri

Popular Categories

Publicitate

spot_img

Publicitate

spot_img
spot_img