spot_imgspot_img

Obeliscul Floriilor – Concert de pricesne

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Vă invităm sâmbătă, 12 aprilie 2025, începând cu ora 18:30, în Parcul Obelisc Mihai Viteazu din Turda, la Obeliscul Floriilor – un concert de pricesne dedicat tradiției, credinței și comuniunii sufletești.
Pricesnele – cântări profunde, încărcate de emoție și spiritualitate – vor răsuna într-un cadru special, oferind publicului momente de liniște, reflecție și apropiere. Trei momente artistice vor contura această seară aparte:
Program artistic:
          •          18:30 – Clubul de canto Aria
          •          18:40 – Corul Armonia
          •          19:00 – PAULA HRISCU – artistă apreciată pentru sensibilitatea interpretării și pentru felul în care aduce la viață frumusețea pricesnelor românești
În completarea atmosferei, publicul va putea vizita și expoziția de pictură „De odor și lacrăme”, semnată de artistul Cornel Vana. Lucrările sale oferă un dialog vizual cu temele concertului, amplificând emoția serii prin culoare și metaforă.
Evenimentul este o invitație sinceră de a ne reuni într-un spațiu al credinței, tradiției și artei.
Vă așteptăm cu drag să trăim împreună o seară de suflet.
 
Biroul de presă

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Related articles

🏆 Legione Câmpia a cucerit rugby-ul feminin!

Cinci luptătoare din Câmpia Turzii, campioane naționale și câștigătoare...

🦅 Vulturii zboară tot mai sus! Lideri neînvinși ai Ligii a 4-a Elite Mureș! 💙🔥

A.F.C. Vulturii Târgu Mureș continuă să domine autoritar Liga...