Ca urmare a articolului: Ce căpșuni „delicioși” se vând la Kaufland Turda!, echipa de PR a Kaufland ne-a transmis punctul lor de vedere.
„„Vă asigurăm că situația din articol reprezintă un incident izolat, cauzat de o eroare umană, și nu reflectă standardele companiei. La Kaufland, verificăm constant calitatea produselor, iar prospețimea fructelor și legumelor este atent monitorizată de mai multe ori pe zi. De asemenea, menționăm faptul că acest produs are valabilitate de o zi, iar la sfârșitul fiecărei zile, retragem cantitățile rămase la raft. În cazul în care produsul a fost cumpărat, dorim să invităm clienta să se prezinte la Biroul de Informații din magazin pentru a i se restitui contravaloarea produsului sau să contacteze Departamentul de Relații Clienți, printr-un mail la adresa client@kaufland.ro, pentru a-i acorda un voucher de cumpărături, echivalent cu valoarea produsului.
Rămânem deschiși în comunicarea cu clienții și facem eforturi pentru a oferi produse proaspete, de calitate, și o experiență plăcută la cumpărături în toate magazinele noastre.
Echipa Kaufland România”