Astăzi, la sediul Comisiei Teritoriale de Fotbal Câmpia Turzii, a avut loc tragerea la sorți pentru Sferturile Cupei României la Fotbal, Zona Câmpia Turzii.
După meciurile spectaculoase din primul tur al Cupei, Sferturile se anunță și mai și.
Spicul Luna – ACS Amicii Turda
Steaua Roșie Bolduț – Inter Turda
Viitorul Sopor – UST Cornești
Unirea Tritenii de Jos – FC Câmpia Turzii.
Vă reamintim că Inter Turda, Viitorul Sopor și Unirea Tritenii de Jos s-au calificat direct în Sferturile Cupei României, în rest, celelalte participante au jucat ieri.
Spicul Luna a învins cu 3-2 pe Star Play Turda, Amicii Turda a trecut cu 5-2 de Progresul Boian, Steaua Roșie Bolduț a trecut cu 3-0 de AS Urca, UST Cornești a făcut scorul etapei, 5-1 cu Șoimii Pădureni, iar FC Câmpia Turzii a învins, cu 1-0, pe Steaua Gligorești.
Cel mai probabil, meciurile din Sferturile Cupei României, Zona Câmpia Turzii, vor avea loc duminică, 7 septembrie, la ore ce urmează a fi stabilite și comunicate în cursul acestei săptămâni.
La nivel de AJF Cluj, doar Comisiile Teritoriale din Câmpia Turzii și Gherla au dat drumul competițiilor.