spot_img
spot_img

De citit

spot_img

După rezultatele promițătoare din partidele amicale, formația ACS Sticla Arieșul Turda „a buctat-o” în prima etapă a Ligii a 3-a, din deplasarea de la CS Ocna Mureș.

Pe un gazon „batjocoros”, din care mingea sărea haotic, echipa antrenată de Arthur Podar a început ezitant, motiv pentru care CS Ocna Mureș a izbutit două goluri rapide.

În minutul 27, gazdele conduceau cu scorul de 2-0, iar Sticla Arieșul Turda a început cursa de remontare a diferenței.

Alb-roșii au reușit să reducă din diferență în minutul 74 și tot atunci a început dramatismul.

Pe final de meci, turdenii au avut mai multe ocazii de egalare. Ba chiar, la ultima fază a întâlnirii au solicitat acordarea unui „penalty”, însă arbitrul a observat faptul că apărătorul ocnamureșean a intervenit corect, atingând mingea.

În celelalte meciuri ale primei etape din Seria a 9-a s-au înregistrat următoarele rezultate:

Avântul Reghin – Gloria Bistrița 6-1

Unirea Ungheni – Unirea Alba Iulia 3-0

Viitorul Cluj – CS Hunedoara 1-6

Etapa următoare, Sticla Arieșul Turda primește vizita formației CS Hunedoara, într-un meci care se anunță foarte greu!