Cu mai mulți jucători de la Unirea Triteni în lot, Gemina Cluj luptă pentru titlul european

Echipa Gemina Cluj, a militarilor Diviziei a 4-a Infanterie Cluj, s-a calificat în semifinalele Euro Business Cup, care are loc în Antalya, Turcia.

Din lotul Gemina Cluj fac parte mai mulți jucători fie din Câmpia Turzii, fie de la Unirea Tritenii de Jos.

Gemina Cluj se califică în semifinalele  EURO Business Cup din  Antalya

Gemina vs Lev Ins (Bulgaria) 3-2

Finalul de meci a fost unul absolut nebun Gemina a marcat pentru 2-1 în minutul 40, ultimul minut de joc, iar golul a trebuit validat după utilizarea sistemului VAR. Bulgarii au egalat în minutul 4 de prelungiri după o fază fixă pentru ca din lovitura de începere care a urmat, clujenii să înscrie fantastic pentru 3-2

Bravo Gemina, bravo români, așteptăm acum ca Florea Grup și Catena să vi se alăture în semifinalele de la ora 17:00 ”, transmite Federația Română de Minifotbal.

Atât Florea Grup, cât și Catena s-au alăturat celor de la Gemina Cluj, în semifinalele Euro Business Cup.

Gemina va da piept cu Starz League din Anglia, în timp ce Florea Grup și Catena își vor disputa ultimul loc din finala mare.