ACS Arieșul Mihai Viteazu trece de Olimpia Gherla și urcă în clasament

spot_img
spot_img

De citit

spot_img

Într-un meci contând pentru etapa a 4-a din Liga a 4-a Cluj la fotbal, ACS Arieșul Mihai Viteazu a învins pe Atletic Olimpia Gherla, pe teren propriu.

Prima garnitură trimisă în teren de Valentin Șandru a fost compusă din: Lăcătuș, Buglea, Mercean, Crișan, David, Moldovan C, Kiesz, Ștefan, Moldovan M., Man, Mărginean.

Primul gol al partidei a fost înscris în minutul 57 de Mercean, după o fază frumoasă pe partea dreaptă a atacului echipei din Mihai Viteazu.

Puțin peste 10 minute mai târziu, Mercean a mărit diferența, iar ACS Arieșul Mihai Viteazu a învins una dintre cele mai tari echipe din serie, urcând până pe locul 5 în clasament.

Arieșul Mihai Viteazu – Atletic Olimpia Gherla 2-0

Etapa viitoare, ACS Arieșul joacă în deplasare, la Viișoara, cu liderul – Victoria Viișoara. Meciul va avea loc sâmbăta viitoare, de la ora 11:00.

Sursă foto: Captură TurdaNews