spot_imgspot_img
spot_img

Accident rutier între Săcel și Filea de Sus: trei persoane transportate la spital

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Pompierii din cadrul Gărzilor Băișoara și Gilău au fost solicitați, în această după-amiază, să intervină la un accident rutier produs la intersecția drumurilor județene 107R și 107M, între localitățile Săcel și Filea de Sus.

La locul incidentului s-au deplasat o autospecială cu modul de descarcerare și două echipaje SMURD. Salvatorii au găsit trei autoturisme avariate, fără persoane încarcerate.

Trei femei, cu vârste cuprinse între 20 și 50 de ani, au fost evaluate medical la fața locului. Ulterior, toate cele trei victime au fost transportate la spital pentru investigații suplimentare și îngrijiri medicale. Potrivit echipajelor de intervenție, victimele erau conștiente și cooperante la momentul preluării.

Cauzele exacte ale producerii accidentului urmează să fie stabilite de către polițiști.

https://carierapeprimulplan.ro/index.php/inscriere-grup-tinta/spot_img

Related articles

Rock Revolution Fest Bobâlna 2025 – epicentrul muzicii rock din Ardeal

Vara aceasta, Ardealul vibrează pe frecvențe de chitară electrică...

BATJOCURĂ! Pe drumul de la Tureni au și apărut problemele!

Este un adevărat record mondial în materie de incompetență....

Canabis și cocaină la Mureș: Captură record de droguri în urma unei anchete DIICOT

O anchetă complexă desfășurată de Polițiștii Brigăzii de Combatere...
spot_imgspot_img
Bucur Ovidiu Adrian
Bucur Ovidiu Adrianhttp://refleqtmedia.ro/
Jurnalist, cu 14 ani de experiență. Specializat în investigații și articole de presă din domeniile: administrativ, politic, social