Ana Mihășan Ignat a trecut la cele veșnice

spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
PublicitateImagine Refleqt MediaImagine ICTI Oficial

Una dintre cele mai iubite și mai respectate profesoare de limba și literatura română, care a activat în Liceul Teoretic „Pavel Dan”, Ana Mihășan Ignat, a trecut la cele veșnice.

Anunțul a fost dat de familia îndoliată.

„Cu adâncă durere în suflet anunțăm că în 18 ianuarie 2025 a trecut la cele veșnice Ana Mihășan Ignat, cea care a fost profesoară de Limba și Literatura Română și a predat la Școala Gimnazială ”Mihai Viteazul” și la Liceul Teoretic ”Pavel Dan” din Câmpia Turzii, până la pensionare. Trupul neînsuflețit este depus la capela Bisericii Greco-Catolice din centrul orașului iar slujba de înmormântare va avea loc luni 20 ianuarie 2025, ora 12,00.”, transmite familia îndoliată.

Doamna profesor a lăsat urme adânci în sufletele miilor de elevi pe care i-a ghidat pe drumul cunoașterii. Toți o vor regreta!

Condoleanțe sincere, familiei!

PublicitateImagine AQUA CAAImagine Nacele pătrat
Imagine 2026 GIF

Latest articles

Related articles