EXCLUSIV: Iată când vor începe lucrările pe „Anghel Saligny” la Câmpia Turzii

spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
PublicitateImagine Refleqt MediaImagine ICTI Oficial

După cum ați citit, de atâtea ori, pe RefleqtMedia, Primăria Municipiului Câmpia Turzii beneficiază de un contract de finanțare în valoare de 18 milioane de lei, prin programul „Anghel Saligny”.

Prin intermediul acestui program vor fi reabilitate complet mai multe străzi importante din oraș, precum Teilor, Vasile Goldiș, Șoferilor, 1 Mai, Traian, Gheorghe Lazăr, Simion Bărnuțiu, Parcului, Școlii și aleile din Berc.

Potrivit raportului de activitate prezentat de Dorin Lojigan la finele mandatului 2020-2024, acest proiect este la stadiul de licitație… mai exact, foarte curând va fi atribuită licitația de lucrări.

Având în vedere că toate avizele sunt pregătite, este de așteptat ca, imediat după atribuirea licitației și semnarea contractului de lucrări, să înceapă lucrul efectiv.

PublicitateImagine AQUA CAAImagine Nacele pătrat
Imagine 2026 GIF

Latest articles

Related articles