Astăzi debutează Zilele Orașului Luduș.
Cu începere de la ora 17:00, pe scenă vor evolua, Fix Band, Next Band și Anna Lesko.
Totodată, pentru a marca așa cum se cuvine Ziua Internațională a Copilului, sunt programate ateliere de creație, concursuri cu tematică și un show de stand up comedy cu Diana Roșca.
Mâine, este ziua portului popular, astfel că la scenă vor evolua mai mulți interpreți de muzică populară, printre care Sandu Făgădar, Ioan Dordoi sau Radu Ille. Totodată, ansambluri de muzică populară vor însufleți Ludușul.
În fine, ziua de duminică este și cea care se anunță cea mai interesantă, deoarece Andreea Antonescu, Keo & Band și Carla’s Dreams vor face deliciul celor prezenți.
Vă așteptăm, așadar, la Luduș, pentru a petrece împreună de Zilele Orașului Luduș. Nu uitați, sonorizarea, luminile și scena sunt asigurate de Petrovan Sound!










