Publicitate



Să fii bun la istorie este o virtute, dar să studiezi Holocaustului și să câștigi un premiu la un concurs despre holocaust înseamnă să iubești istoria cu toate fațetele ei.
Acesta a fost meritul lui Andrei Moldovan, un elev din clasa a VII-a, de la Școala Gimnazială Mihai Viteazu din Câmpia Turzii.
Sub atenta monitorizare și pregătire a doamnei profesor, Camen Anechitoaie, Andrei a reușit să obțină mențiunea la Concursul Național „Memoria Holocaustului”.
„
O competiție grea, cu un puternic iz istoric: “Memoria Holocaustului”
1 copil curajos
2 probe de concurs
Sute de pagini de bibliografie
Și o mențiune-faza județeană.
Felicitări
Istoria merită trăită!”, a transmis Carmen Anechitoaie, pe rețelele de socializare.









