Wednesday, January 21, 2026
-9.1 C
Turda
-12.8 C
Câmpia Turzii
spot_img

Continuăm investițiile, din fonduri guvernamentale

 

 

Cetățenii străzii Ionel Floașiu din cartierul Șarât au parte, de acum, de o infrastructură rutieră modernă, realizată prin Programul Național de Dezvoltare Locală.

Pe strada lor a fost turnat astăzi ultimul strat de asfalt, o îmbunătățire majoră a calității vieții în condițiile în care, până în anul 2021, strada era de pământ.

Proiectul de reabilitare a infrastructurii rutiere din cartierul Șarât, în valoare de 3.8 milioane de lei, mai prevede reabilitarea străzilor: Zaharia Stancu (tronson II), Nicolae Titulescu (tronson II), Tudor Arghezi (tronson I) și Nichita Stănescu.

Mâine, 29 martie 2022, va avea loc turnarea stratului de uzură pe tronsonul I al străzii Zaharia Stancu.

Odată cu venirea primăverii se văd și efectele lucrărilor de investiții demarate în anii anterior, infrastructura rutieră a Municipiului Câmpia Turzii devenind tot mai deschisă traficului liber și mobilității urbane.

 

Direcția Relații cu Comunitatea

spot_img
spot_img

Hot this week

EXCLUSIV: Artur Podar a demisionat de la ACS Sticla Arieșul Turda

Cu doar o lună înainte de startul campionatului pentru...

🎶 MAREA HORĂ A UNIRII – Viișoara 🎶

Primăria Comunei Primăria Comunei Viișoara invită toți cetățenii să...

Palmaresul echipelor din județul Cluj la barajele de promovare în Liga a 3-a (Divizia C)

De-a lungul deceniilor, fotbalul clujean a avut o prezență...
spot_img

Pe aceeași temă

spot_img

RefleqtMedia Știri

spot_img

Popular Categories

spot_img
spot_img