spot_imgspot_img

Nu ne mai facem bine în veci – au DISTRUS băncile din parc ca să nu mai facă zgomot copiii

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Situație din filmele cu proști în părculețul de joacă de pe strada Griviței.

Pentru că urechile lor plăpânde și firave nu suportau chiuiturile de joacă ale unor copii, niște „cetățeni demni de toată lauda și aprecierea” au hotărât… SĂ DISTRUGĂ DOMENIUL PUBLIC.

Astfel, nici mai mult, nici mai puțin, au demontat – cu de la sine putere – spătarele băncilor din parc.

Din punct de vedere legal, fapta acestor cetățeni „cu bun simț și apreciere față de semeni” constituie faptă penală – distrugere – și se pedepsește cu închisoare.

Astfel, RefleqtMedia face apel la efectivele Poliției Locale Câmpia Turzii să vină până în Parcul de pe strada Griviței, eventual să consulte și camerele alea mișteaux de luat vederi cu Inteligență Artificială, să identifice făptașii și să-i tragă la răspundere! 

Bine … la drept vorbind, nici cojile de semințe nu sunt cele mai elocvente exemple de educație propice, dar de-acolo până la a demonta o bancă întreagă … e cale lungă.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Related articles

🚨 INTERVENȚIE DE URGENȚĂ PE DJ 150 – BOLDUȚ–BOIAN! 🚨

Astăzi, echipele noastre au intervenit prompt și eficient pentru...

Ceremonial militar-religios – Ziua Armatei României – 25 octombrie 2025 – Turda

Vă invităm să participați la ceremonialul militar-religios dedicat Zilei...

Ziua Porților Deschise la Rigips Turda

Fabrica de plăci din gips-carton Saint-Gobain Rigips Turda își...

ANUNȚ – Întrerupere furnizare apă potabilă în localitatea Urca

Compania de Apă ARIEŞ anunță întreruperea furnizării apei potabile...
Bucur Ovidiu Adrian
Bucur Ovidiu Adrianhttp://refleqtmedia.ro/
Jurnalist, cu 14 ani de experiență. Specializat în investigații și articole de presă din domeniile: administrativ, politic, social