Primul pacient vindecat de Coronavirus la Cluj

spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
PublicitateImagine Refleqt MediaImagine ICTI Oficial

Șoferul de TIR, originar din Maramureș, care era internat cu coronavirus de aproape o lună, la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase din Cluj Napoca s-a vindecat și a fost externat.

Acesta are 45 de ani și suferise inclusiv o formă de pneumonie, care i-a pus viața în pericol. Totuși, astăzi poate fi considerat vindecat.

La Cluj Napoca rămân internați, cu Coronavirus, aproximativ 20 de cetățeni.

PublicitateImagine AQUA CAA
Imagine 2026 GIF

Latest articles

spot_img

Related articles