

25 iunie 2026 va ramane in istoria administratiei si educatiei din Campia Turzii.
Astazi, patru doamne care, prin munca si dedicarea lor, au ocrotit mii de suflete de scolari si liceeni, au primit titlul de Cetatean de Onoare al Municipiului Campia Turzii
Astfel, doamnele Angela MARIAN, Zenaida FAGADAR, Mariana Cîmpean și Felicia Hidisan, au fost onorate de administratia locala, prin initiativa legislativa cosemnata de doamna profesor Finica OAIDA.
Vizibil emotionate, doamnele profesoare si proaspeti cetateni de onoare, au rememorat o parte din semnificativul IMPACT pe care l-au avut in educatia locala.
Domnul primar, Dorin Nicolae LOJIGAN, a adresat cateva cuvinte extrem de frumoase, citand din Nelson Mandela si Spiru Haret.
Multumim, doamnelor profesoare!









