Pentru prima dată în istorie, echipa feminină a FC Câmpia Turzii a reprezentat orașul la un turneu organizat la Timișoara, iar ceea ce s-a întâmplat pe teren a fost pur și simplu exploziv!
Fără frică. Fără complexe. Doar determinare și ambiție. Leoaicele din Câmpia Turzii au intrat pe gazon cu privirea sus și au jucat ca niște adevărate campioane. Pase rapide, driblinguri curajoase, recuperări spectaculoase și o energie care a pus presiune pe fiecare adversar.
Și au venit și golurile!
⚽ Jessica Corovei – 2 goluri
⚽ Maia Pintilie – 2 goluri
Fiecare reușită a fost sărbătorită ca o finală câștigată. Tribuna a aplaudat, adversarele au privit cu respect, iar fetele noastre au demonstrat că fotbalul feminin din Câmpia Turzii nu mai este o promisiune, ci o realitate puternică.
Lotul care a făcut deplasarea:
- Jessica Corovei
- Raluca Beldean
- Maia Pintilie
- Sofia Urcan
- Cozmina Sebeni
- Sofia Bucur
- Ana-Maria Vodă
Munca lor a fost răsplătită cu medalii strălucitoare și o cupă ridicată sus, simbol al unui început care poate schimba istoria sportului local.
Câmpia Turzii a trimis la Timișoara niște fete cu visuri mari. S-au întors cu trofeu și cu un mesaj clar:
Un oraș. Un sport. O echipă.
Iar acesta pare doar începutul.












