Friday, February 13, 2026
7.9 C
Turda
9.1 C
Câmpia Turzii
spot_img

Turdean de 21 de ani, urmărit INTERNAȚIONAL pentru trafic de droguri, capturat pe Aeroportul Cluj

Unele știri se scriu singure, iar altele de lovesc direct în suflet. La 21 de ani, un turdean era căutat de toată poliția din lumea asta, pentru trafic de droguri.

Imaginați-vă, stimați cititori, ce viață trebuie să fi avut acest copil, în definitiv, să ajungă la 21 de ani să fie căutat de toată poliția din lumea asta, pentru trafic de droguri.

Din nefericire pentru el, dar din fericire pentru miile de părinți din Ardeal, care-și văd copiii căzând pradă drogurilor, acest traficant a fost capturat!

„Astăzi, 13 februarie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Cluj au pus în executare un mandat de arestare preventivă, pentru 30 de zile, emis pe numele unui bărbat de 21 de ani, din Turda, urmărit internațional, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de trafic de droguri de mare risc, constituire a unui grup infracțional organizat (în forma aderării), complicitate la nerespectarea regimului armelor și munițiilor, favorizarea făptuitorului și complicitate la inducerea în eroare a organelor judiciare.

Bărbatul a fost identificat la controlul de frontieră de polițiștii din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Aeroport Cluj-Napoca, ulterior fiind predat polițiștilor de Serviciului de Investigații Criminale. Acesta a fost prezentat judecătorului de drepturi și libertăți din cadrul Curtea de Apel Cluj, care a confirmat mandatul de arestare preventivă pentru 30 de zile, emis în lipsă pe numele său în cursul lunii ianuarie a.c., fiind ulterior încarcerat într-un Centru de Reținere și Arestare Preventivă.

În urma cooperării dintre Brigada de Combatere a Criminalității Organizate Cluj-Napoca, Serviciul de Investigații Criminale Cluj și polițiștilor din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Aeroport Cluj-Napoca, acesta a fost depistat pe Aeroportul Internațional Cluj-Napoca, Terminalul Sosiri din direcția Luton, Marea Britanie.”, transmite IPJ Cluj.

spot_img
spot_img

Hot this week

STEAMedia – știința spusă pe limba elevilor, lansată oficial la Turda

Pe 11 februarie, de Ziua Internațională a Fetelor și...

SMARANDA BRĂESCU: REGINA ÎNĂLȚIMILOR ȘI ENIGMA DIN CIMITIRUL HAJONGARD CLUJ

Pe 2 februarie 1948, într-un salon rece al Spitalului...

De ce nu a avut aviz protestul AUR, de ieri, de la Câmpia Turzii?

Protestul organizat de AUR, ieri, la Câmpia Turzii a...

Bunicuță adusă acasă în siguranță de jandarmii clujeni

   Bunicuța adusă acasă în siguranță după o oră...

FUGAR DIN TURDA, ADUS ÎN CĂTUȘE DIN ITALIA!

Final de drum pentru un tânăr de 28 de...
spot_img

Pe aceeași temă

spot_img

RefleqtMedia Știri

Popular Categories

spot_img
spot_img