200 de cazuri Covid-19 la Câmpia Turzii – primăria „îi roagă” pe cetățeni să-și cumpere dezinfectant

spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
PublicitateImagine Refleqt MediaImagine ICTI Oficial

Contextul epidemiologic de la Câmpia Turzii pare să fi intrat în faza de platou, însă este departe de a se fi rezolvat.

Cu aproape 200 de cazuri active de Covid-19, administrația locală depune toate eforturile în vederea limitării efectelor pandemice.

După ce toate scările de bloc au fost dezinfectate de către Compania de Salubritate, Primăria a lipit adresa de mai jos, prin care-i „roagă” pe administratorii de blocuri să cumpere dezinfectant, pentru a umple dispenserele montate, în aprilie, la intrările în scară.

 

RefleqtMedia a solicitat un punct de vedere din partea Primăriei Câmpia Turzii, cu privire la legalitatea „rugăminții” lipite în scările de bloc.

„1. Are caracter obligatoriu?
2. În baza cărui act normativ a fost redactată?” – sunt cele 2 întrebări adresate, pe mail, Primăriei.

Până în acest moment, nu am primit niciun răspuns.

PublicitateImagine AQUA CAA
Imagine 2026 GIF

Latest articles

spot_img

Related articles