

UPDATE: Un alt caz din Turda confirmat cu Coronavirus este cel al asistentei de la cabinetul de medicină de familie din Câmpia Turzii
În conformitate cu ultimul buletin informativ remis de Prefectura Cluj, privind situația epidemiologică din județul Cluj, în ultimele 24 de ore, 17 cazuri noi de coronavirus au fost internate în spitalele Clujene.
„ Situația epidemiologică în județul Cluj se prezintă astfel: 242 persoane în carantină, 708 persoane aflate în autoizolare la domiciliu, 139 persoane depistate pozitiv cu Covid-19 din județul Cluj sunt internate în spitalele dedicate din municipiul Cluj-Napoca.”, se arată în informare.
Dintre aceștia, 5 pacienți sunt din Câmpia Turzii … numărul celor din Turda este ținut secret, autoritățile locale nedezvăluind nici măcar o informație în acest sens.
Amuzant este faptul că mai multe organizații din Turda au creat inclusiv site-uri și grupuri de facebook intitulate „Știri Oficiale Turda”…
Atâta relevanță are site-ul www.stirioficialeturda.ro încât prezintă STRICT NUMAI INFORMAȚII NAȚIONALE, fără niciun interes real față de Turda.
Din informațiile aflate, pe surse, de RefleqtMedia, cunoaștem următoarele cazuri:
- Cazul bărbatului de la Mihai Viteazu – vindecat
- Mama bărbatului, care a decedat
- Angajata Primăriei Câmpia Turzii – vindecată
- Infirmiera Spitalului „Dr. Cornel Igna” – activ
- Băiatul infirmierei de la Spitalul „Dr. Cornel Igna” – activ
- Asistenta Institutului Oncologic Cluj Napoca – activ
- Angajata de la DeLonghi – activ
Ceea ce este și mai grav este că, din cauza lipsei de comunicare, mulți indivizi din spectrul politic turdean și adiacent, au antamat cifre înfiorătoare a numărului de bolnavi de la nivelul Municipiului Turda.
Comunicarea înseamnă informare, care înseamnă liniște! Păcat că lumea care decide destinele turdenilor nu înțelege acest lucru!









