Prin intermediul unei postari pe retelele de socializare, USR TURDA contesta vehement starea strazii Bogata.
“
Turda, 20 mai 2021, strada Bogata, către Mormântul lui Mihai Viteazul: noroaie, gropi, bălți, zloată, șantier abandonat de luni de zile, ca altele atâtea din oraș, sentiment de să te închizi în mașină, nu să te dai jos din ea!
Noi știm că viziunea europeană în privința infrastructurii înseamnă finanțare predictibilă, termene clare de execuție și recepție și calitate durabilă a lucrărilor. Nu este cazul la Turda, unde trăim zi de zi într-un șantier în care nu se mai finalizează nicio lucrare!
PS: nu mai vorbim de strada 22 Decembrie 1989, unde utilajele ruginesc de inactivitate, unde terasamentele se umplu de apă și noroi, unde gropile sunt din ce în ce mai mari, încă înainte de a fi făcută recepția lucrării, iar asfaltul este faianțat, aspect al execuției deficitare, care anunță alte gropi, iar deșeurile rezultate din execuție (bucăți de țevi, prefabricate, ambalaje) întregesc dezastrul zonei!
#așanu!”, au transmis useristii.
Singura problema a opozitiei turdene este ca, asa cum ne-au obisnuit, bat campii.
In cadrul unui interviu acordat de Cristian Matei pentru RefleqtMedia, edilul turdean a declarat ca strada Bogata va constitui o adevarata varianta de ocolire catre Campia Turzii.
Astfel, postarea USR nu are nici o relevanta, intrucat strada la care fac referire este in plin proces de reabilitare.












