fbpx
HomeUncategorizedFestivalul Adolescenților a adus tineretul la teatrul turdean
spot_img
spot_img

Festivalul Adolescenților a adus tineretul la teatrul turdean

- Publicitate -
spot_img

Teatrul Aureliu Manea Turda a organizat duminică 21 aprilie, începând cu ora 11:00,   cea de a II-a ediție a Festivalului Adolescenților, un festival concurs,  dedicat tuturor tinerilor înteresați de artele spectacolului.

            În ediția din anul acesta s-au înscris patru trupe locale de teatru din municipiul Turda. Aceste trupe s-au înființat în urma unui parteneriat între Teatrul Aureliu Manea Turda, școlile și liceele din oraș precum și Centrul Rațiu pentru Democrație.

            Felicităm pe această cale toți participanții, premianții și instituțiile implicate pentru interesul manifestat ! a declarat Cătălin Grigoraș, manager Teatrul Aureliu Manea Turda.

Mai jos puteți găsi lista câștigatorilor a Festivalului Adolescenților 2019, ediția a II-a.

Premiul pentru cel mai bun spectacol – ȘCOALA DE PROȘTI de Mircea M. Ionescu –  COLEGIUL EMIL NEGRUȚIU – trupa SIGUR,  coordonatori de Miky Paicu și Alexandra Dușa

Premiul juriului –  ÎN CĂUTAREA LUI ESOP  – CENTRUL RAȚIU PENTRU DEMOCRAȚIE  –  trupa FABRICA DE TIMP LIBER, coordonator Mihaela Deceanu

Premiul publicului – CĂRUȚA CU MERE de Virgil Deceanu – trupa ANIMA, coordonatori Maria Salcă și Doina Șoproni        

Premiul CONSUMATOR DE CULTURĂ –  pentru cele mai multe abonamente cumpărate la teatru în stagiunea 2018-2019  -LICEUL TEORETIC LIVIU REBREANU

Locul 1 – Raluca Amalia Precup –  ÎN CAUTAREA LUI ESOP  – LICEUL MIHAI VITEAZU

Locul 2 – Noemi Baciu – ÎN CĂUTAREA LUI ESOP  – LICEUL JOSIKA MIKLOS

Locul 3 – Alexandra Maria Moldovan –  CĂRUȚA CU MERE  – LICEUL TEORETIC LIVIU REBREANU

  • Dan Cservenecz- ÎN CĂUTAREA LUI ESOP  – LICEUL TEORETIC LIVIU REBREANU

Premiul pentru cel mai bun actor

  •  Dragoș Pleșa-  ÎN CĂUTAREA LUI ESOP – COLEGIUL TEHNIC TURDA (CHIMIE 3)

Premiul pentru cea mai buna actriță

  •  Alexandra Hotea – ȘCOALA DE PROȘTI – COLEGIUL EMIL NEGRUȚIU

Premiul special

  • Karina Gabriela Bulea – ȘCOALA DE PROȘTI – ȘCOALA ANDREI ȘAGUNA
  • Alexia Șuteu – ÎN CĂUTAREA LUI ESOP – ȘCOALA IOAN OPRIȘ
  • Benedetta Roberta Veress  – ȘCOALA DE PROȘTI – ȘCOALA GENERALĂ HOREA CLOȘCA ȘI CRIȘAN
  • Atilla Markusz – ȘCOALA DE PROȘTI – COLEGIUL EMIL NEGRUȚIU

Mențiuni:

  • Gadiel Petrache  – TEATRU DESCOMPUS – COLEGIUL TEHNIC TURDA (CHIMIE 3)
  • Ana Maria Ciotoi – CĂRUȚA CU MERE  – LICEUL TEORETIC LIVIU REBREANU
  • Ariana Arion –  ÎN CĂUTAREA LUI ESOP – LICEUL TEORETIC LIVIU REBREANU
  • Antonio Gheob – ȘCOALA DE PROȘTI – COLEGIUL EMIL NEGRUȚIU
  • Denisa Cosmina Popa – ȘCOALA DE PROȘTI – COLEGIUL EMIL NEGRUȚIU
  • Marcela Stan – ȘCOALA DE PROȘTI – COLEGIUL EMIL NEGRUȚIU

Comentarii

spot_img
- Advertisement -
spot_img
- Advertisement -

RefleqtMedia pe rețelele de socializare

2,851FansLike
562FollowersFollow
356SubscribersSubscribe

Citește

- Advertisement -

Ultimele știri

- Advertisement -

Comentarii

%d bloggers like this: