Peste o jumătate de oră, la Antena 1 va debuta emisiunea-concurs cu temă culinară, „Chefi la Cuțite”, în care Cătălin Scărlătescu, Sorin Bontea și Florin Dumitrescu încearcă să găsească cei mai tari bucătari din România.
Tot astăzi, la Cluj Napoca, a avut loc preselecția zonală a emisiunii, pentru edițiile din luna octombrie, iar la aceste preselecții a participat și Alexandra Găzdac, o tânără în vârstă de 33 de ani, din Câmpia Turzii.
Aceasta gătește de la vârsta de 11 ani, „din cauza greutăților din viață”, iar astăzi s-a prezentat la preselecție cu o pulpă de vită cu sparanghel și piure de cartofi.
„Abia aștept acum să se termine și alte preselecții pentru sezonul 11 și să merg la Bucuresti să le… fur cutițele chefilor”, a spus Alexandra Găzdac, pentru RefleqtMedia.
În „călătoria sa culinară”, Alexandra este susținută de soțul ei, Lucian Cătălin Găzdac și de minunea lor, micuța Alesia.












