web analytics
Home FEATURED Mesajul doamnei Paula Ioana Bozdog, cu ocazia începutului de an școlar

Mesajul doamnei Paula Ioana Bozdog, cu ocazia începutului de an școlar

- Publicitate -
Dragi elevi, stimați părinți, distinși profesori
Fiecare început de an școlar este întotdeauna marcat de emoții!
 
Anul acesta, poate mai mult ca oricând, aceste emoții se află sub auspiciile unei perioade delicate prin care trecem cu toții, o perioadă în care precauția, grija față de noi și de ceilalți trebuie să primeze în fața dorințelor firești de a ne întâlni, de a socializa, de a fi aproape fizic unii de ceilalți.
 
Începutul acestui an școlar este întru totul inedit pentru elevii și cadrele didactice ale Colegiului Tehnic “Victor Ungureanu”, atât pe fondul contextului pandemic, precum și a cuprinderii clădirii principale și sălii de sport a școlii noastre într-un amplu proces de reabilitare. Din aceste motive, activitatea didactică se va desfășura online.
 
Sunt convinsă că, prin intermediul tehnologiei moderne, cadrele didactice vor putea să transmită informațiile necesare cuprinse în programele școlare, dar vor putea sparge și bariera ecranului , creând conexiuni sufletești cu elevii, demonstrând astfel vocația de dascăl cu care sunt înzestrați.
 
Doresc să mă adresez elevilor din clasele a IX-a de liceu și școală profesională, urându-le ”Bun venit în familia CTVU!”, asigurându-i de implicarea nostră în îndrumarea pe traseul educațional și sperând să se regăsească în specializările alese. De asemenea, pe cei din clasele terminale, îi încurajez să se concentreze asupra pregătirii examenului de bacalaureat cu determinare, seriozitate și consecvență, apelând cu încredere la ajutorul profesorilor lor. Îi îndemn pe toți elevii școlii să se concentreze în primul rând asupra învățării, să îmbine în mod responsabil utilul cu plăcutul și să dea dovadă de maturitate în alegerile pe care le fac.
 
Părinților elevilor noștri le mulțumesc pentru implicarea în sprijinirea activităților derulate de școala noastră și îmi exprim speranța că vor colabora în continuare cu succes pentru un învățământ de calitate, deoarece parteneriatul dintre părinți și școală este definitoriu pentru reușita elevilor.
 
Colegilor profesori le transmit încrederea că vor găsi resursele necesare pentru a le insufla elevilor dorința de a învăța și îi îndemn să fie creativi pentru a stimula interesul față de învățătură, dar și pentru a găsi soluții optime la eventualele probleme care se vor ivi pe parcursul acestui an școlar.
 
Depinde de fiecare dintre noi ca să facem față cu bine noilor provocări și să le transformăm în oportunități pentru îndeplinirea obiectivelor propuse!
SUCCES tuturor în noul an școlar!
- Advertisement -
- Advertisement -

RefleqtMedia pe rețelele de socializare

2,200FansLike
400FollowersFollow
328SubscribersSubscribe

Citește

Daghemana Câmpia Turzii ANGAJEAZĂ!

Magazinul alimentar, Daghemana Câmpia Turzii, angajează VÂNZĂTOARE! Se oferă: salariu atractiv condiții sigure de lucru contract pe perioadă NEDETERMINATĂ Relații la telefon: 0722246231

Angajare la Transilvania Impact Import Export

Transilvania Impact Import Export angajeaza sofer profesionist cat B+E pentru pompa de beton stationara. Mai multe detalii la numarul de telefon 0720.600.620 CV se pot depune la...

Daghemana ANGAJEAZA!!!

SC Daghemana Com SRL angajeaza! Se cauta sofer, categoria D, cu ATESTAT! INFO LA TELEFON: 0722246231

Ultimele știri

Avram Gal: „Din 27 septembrie sunt pregătit să preiau frâiele Municipiului Câmpia Turzii”

Dragi prieteni, Orice semn dat de electorat e un semn despre viitorul echipei. Electoratul vine să își exprime...

Mesajul de final de campanie al lui Gheorghe Iulian RECE

Dragi cetățeni, candidatul nostru la funcția de primar, RECE Gheorghe-Iulian, echipa de consilieri și întreaga organizație a PSD Câmpia Turzii, vă mulțumesc...

Care criterii de integritate, frate? Daniela Dolha are adeziune semnată la PNL Câmpia Turzii

În această seară, RefleqtMedia vă prezintă dovada clară că președintele USR PLUS, Ciprian Rigman, a fost EXCLUS PE NEDREPT de pe lista de consilieri...

Cristian Matei – mesaj emoționant la final de campanie electorală

Dragi turdeni,   În mai puțin de 48 de ore veți decide viitorul acestui oraș. Este un moment de o importanță majoră, care trebuie...
- Advertisement -