web analytics
Home Știri din Turda PRO ROMANIA TURDA propune schimbarea în cea mai mare măsură a actualilor...

PRO ROMANIA TURDA propune schimbarea în cea mai mare măsură a actualilor Aleși Locali !

- Publicitate -
Dragi turdeni , toți cei care dorim să candidăm pentru o functie de Ales Local , avem o datorie morală față de dumneavoastră,  aceea a sincerității,  a devotamentului și a implicării într-un proiect care se numește TURDA , ORAȘ MODERN ȘI SIGUR .  Un oraș curat și atractiv  , un oraș liniștit  și prosper . 
 
   La Turda, foarte multi turdeni doresc o schimbare . Doresc ceva nou . Un alt spirit , o altă abordare și o altă viziune . Un Primar aplecat spre nevoile tuturor turdenilor , vizionar , pragmatic și aplicat ,  care să unească toate spiritele cu energie pozitivă și să  aibă capacitatea să facă echipă cu toti turdenii  cu experiență care se pun în slujba comunității .  Un Viceprimar harnic  , activ si implicat , care să fie mâna dreapta a Primarului fiind de un real folos în implementarea proiectelor care se derulează la Turda . Si un Consiliu Local cu reprezentanți de BUNĂ CREDINȚĂ , consacrați dezvoltarii și modernizării municipiului.  
 
            Dragi turdeni eu vă propun SCHIMBAREA .
 
     Schimbarea în cea mai mare măsură a actualilor Aleși Locali iar votul dvs să valideze oameni care vor cu adevărat să facă ceva pentru comunitatea noastră,  oameni care au confirmat în viață prin calitate și experiență,  oameni care au făcut ceva pentru orașul nostru și care nu își urmăresc doar propriul interes , de familie sau de grup politic .
 
    TOȚI ACTUALII ALEȘI LOCALI TREBUIE SĂ PREZINTE PUBLIC ” RAPORTUL DE ACTIVITATE ,, pentru cei 4 ani de mandat . Ce au făcut pentru oraș , ce hotărări de Consiliu Local au inițiat și ce proiect din Turda se leagă de numele lor .  Este o datorie de onoare și o dovadă de respect față de turdeni . ( Ceva mă face să intuiesc că foarte mulți nu își vor prezenta raportul de activitate . Ce ar putea spune ? ) 
 
     Toți Aleșii Locali  sunt obligați ca în fiecare an să își depună Declarația de Avere și Declarația de Interese . Este o obligație legală . ( Oare unii Aleși din mandatul 2016 – 2020 sunt mai presus de lege ? ) 
 
      TOȚI Aleșii Locali să prezinte public   Registrul de Audiențe cu cetățenii pentru acest mandat .  
     Turda următorilor 4 ani trebuie să devină punct de referință economică , turistică , balneară și socială prin implicarea directă a turdeanului alături de Primar și administrația locală . O administrație competentă , cu activitate transparentă și onestă va aprecia la justa valoare cetățeanul,  îl va sprijini și îl va convinge că fără conlucrare și consens , visele nu au nicio șansă reală . Și știm deja cu toții că timpul nu ne mai permite doar să visăm . 
 
  Eu vă propun SCHIMBAREA , vă dau soluțiile pentru împlinirea schimbării și vă stau la dispoziție  alături de echipa de specialiști care mă susține.  
 
  Numesc titulatura de ALES LOCAL , ca profesie de credință față de orașul nostru , față de comunitatea unde ne-am  născut și am crescut și unde s-au născut și au crescut copiii și nepoții noștri  . 
 
   Stimați  turdeni  , credeți în dreptul dumneavoastră de a trai într-un oraș curat , sigur și prosper ! Într-un oraș european ! Credeți în schimbare ! 
 
  Dragi prieteni doresc să vă mulțumesc din suflet tuturor celor care ați fost alături de mine și mi-ati susținut dându-mi putere și încredere și  de asemenea celor care m-ați penalizat oferindu-mi posibilitatea să stau ancorat în realitate și să învăț  . A fost o imensă cinste și onoare pentru mine și vă promit cu mâna pe suflet că am să rămân întotdeauna UN OM la dispoziția dumneavoastră.  
 
       Cu respect și prietenie 
    al dumneavoastră Mircea Vicentiu Irimie 
             PRO ROMANIA TURDA
- Advertisement -
- Advertisement -

RefleqtMedia pe rețelele de socializare

2,200FansLike
400FollowersFollow
328SubscribersSubscribe

Citește

Ziua și accidentul pe A3 – un autoturism s-a răsturnat

Nu trece o zi fără să se întâmple câte un eveniment nefericit pe A3 Turda  - Gilău. „O autospecială a fost alertată, în...

Daghemana Câmpia Turzii ANGAJEAZĂ!

Magazinul alimentar, Daghemana Câmpia Turzii, angajează VÂNZĂTOARE! Se oferă: salariu atractiv condiții sigure de lucru contract pe perioadă NEDETERMINATĂ Relații la telefon: 0722246231

Angajare la Transilvania Impact Import Export

Transilvania Impact Import Export angajeaza sofer profesionist cat B+E pentru pompa de beton stationara. Mai multe detalii la numarul de telefon 0720.600.620 CV se pot depune la...

Daghemana ANGAJEAZA!!!

SC Daghemana Com SRL angajeaza! Se cauta sofer, categoria D, cu ATESTAT! INFO LA TELEFON: 0722246231

Ultimele știri

Accident spectaculos la Transilvania Rally

O etapă de raliu desfășurată pe ploaie, pe traseu de munte, nu putea să nu fie fără evenimente rutiere. „În cadrul etapei de...

Ziua și accidentul pe A3 – un autoturism s-a răsturnat

Nu trece o zi fără să se întâmple câte un eveniment nefericit pe A3 Turda  - Gilău. „O autospecială a fost alertată, în...

Ororile de la Hărcana, comemorate prin construirea UNEI BISERICI!

Astăzi, în prezența ÎPS Andrei, a Primarului - Cristian Matei, a deputatei - Cristina Burciu și a zeci de localnici, a fost...

Victorie pentru Arieșul Turda, la Galda

Într-un meci disputat pe un teren aproape imposibil, Sticla Arieșul Turda a reușit să se impună, cu 3-1, în deplasare, în compania...

Caracatița USR Turda

Pentru că, sub identitatea anonimă T9, simpatizanții USR-ului turdean s-au hotărât să vorbească despre „Caracatița lui Matei”, am decis să vorbim pe...
- Advertisement -