Fotbal, Liga a V-a: Progresul Boian reuseste surpriza etapei

0
214

In aceasta dimineata au avut loc meciurile contand pentru etapa a treia din Liga a V-a la fotbal, Zona Campia Turzii.

De departe, cel mai surprinzator rezultat a fost victoria Progresului din Boian, in deplasare, cu Soimii Campia Turzii (2-1).

La Mihai Viteazu, Uniti Sub Tricolor Cornesti a fost invinsa greu, scor 2-3 de Chimia Turda. La pauza, cele doua formatii erau la egalitate, 1-1.

La Luna, Spicul din localitate a fost invinsa greu  scor 1-2 de favorita la promovare, Minerul Iara.

La Padureni, dupa cum era de asteptat, Soimii au dispus, cu scorul de 6-0 de AS Urca.

La Copaceni, Viitorul Transilvania a pierdut in fata echipei, Progresul Calarasi Gara, scorul de 1-3 fiind stabilit inca de la pauza.

In fine, la Boldut, Steaua Rosie a fost daramata de Flacara Grindeni, muresenii izbutind scorul etapei, 8-0.

Dupa aceasta etapa, lider in serie este Flacara Grindeni, urmata de Chimia Turda si Minerul Iara.