Vineri, 17 august, la Casa Fotbalului din București a fost trasă la sorți atât componența celor 5 serii ale Ligii a III-a la fotbal, cât și programul meciurilor care vor avea loc în actualul sezon.

Aflată în Seria a V-a, Sticla Arieșul Turda se află într-o serie grea, alături de formații puternice din Transilvania.

Iată componența seriei:

ACS Sticla Arieşul Turda
CS Minaur Baia Mare
ACS MSE Târgu Mureş
AFC Unu Fotbal Gloria
ACS Fotbal Comuna Recea
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj
AFC Hărman
CS Olimpic Cetate Râşnov
FC CFR 1907 Cluj SA 2
AFC Unirea Tăşnad
CSM Avântul Reghin
AFC Odorheiu Secuiesc
CS Gaz Metan Mediaş 2
FC Unirea Dej
CS Iernut

În prima etapă a campionatului, care va avea loc pe 25 august, Sticla va juca pe teren propriu în compania formației Gaz Metan 2 Mediaș.

Iată programul tuturor etapelor:

Etapa 1
CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSM AVÂNTUL REGHIN – AFC UNIREA TĂŞNAD
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ – AFC HĂRMAN
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
ACS MSE TÂRGU MUREŞ – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
AFC UNU FOTBAL GLORIA – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
CS MINAUR BAIA MARE – CS IERNUT
FC UNIREA DEJ – AFC ODORHEIU SECUIESC

Etapa 2
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC ODORHEIU SECUIESC
CS IERNUT – FC UNIREA DEJ
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – CS MINAUR BAIA MARE
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC UNU FOTBAL GLORIA
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – ACS MSE TÂRGU MUREŞ
AFC HĂRMAN – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA
AFC UNIREA TĂŞNAD – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ
CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV – CSM AVÂNTUL REGHIN

Etapa 3
CSM AVÂNTUL REGHIN – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ – CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – AFC UNIREA TĂŞNAD
ACS MSE TÂRGU MUREŞ – AFC HĂRMAN
AFC UNU FOTBAL GLORIA – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CS MINAUR BAIA MARE – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
FC UNIREA DEJ – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC ODORHEIU SECUIESC – CS IERNUT

Etapa 4
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CS IERNUT
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC UNIREA DEJ
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CS MINAUR BAIA MARE
AFC HĂRMAN – AFC UNU FOTBAL GLORIA
AFC UNIREA TĂŞNAD – ACS MSE TÂRGU MUREŞ
CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA
CSM AVÂNTUL REGHIN – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ

Etapa 5
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – CSM AVÂNTUL REGHIN
ACS MSE TÂRGU MUREŞ – CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV
AFC UNU FOTBAL GLORIA – AFC UNIREA TĂŞNAD
CS MINAUR BAIA MARE – AFC HĂRMAN
FC UNIREA DEJ – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
AFC ODORHEIU SECUIESC – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
CS IERNUT – FC CFR 1907 CLUJ SA 2

Etapa 6
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS IERNUT
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – AFC ODORHEIU SECUIESC
AFC HĂRMAN – FC UNIREA DEJ
AFC UNIREA TĂŞNAD – CS MINAUR BAIA MARE
CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV – AFC UNU FOTBAL GLORIA
CSM AVÂNTUL REGHIN – ACS MSE TÂRGU MUREŞ
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA

Etapa 7
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
ACS MSE TÂRGU MUREŞ – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ
AFC UNU FOTBAL GLORIA – CSM AVÂNTUL REGHIN
CS MINAUR BAIA MARE – CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV
FC UNIREA DEJ – AFC UNIREA TĂŞNAD
AFC ODORHEIU SECUIESC – AFC HĂRMAN
CS IERNUT – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

Etapa 8
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC HĂRMAN – CS IERNUT
AFC UNIREA TĂŞNAD – AFC ODORHEIU SECUIESC
CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV – FC UNIREA DEJ
CSM AVÂNTUL REGHIN – CS MINAUR BAIA MARE
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ – AFC UNU FOTBAL GLORIA
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – ACS MSE TÂRGU MUREŞ

Etapa 9
ACS MSE TÂRGU MUREŞ – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
AFC UNU FOTBAL GLORIA – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA
CS MINAUR BAIA MARE – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ
FC UNIREA DEJ – CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC ODORHEIU SECUIESC – CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV
CS IERNUT – AFC UNIREA TĂŞNAD
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – AFC HĂRMAN
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2

Etapa 10
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
AFC HĂRMAN – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
AFC UNIREA TĂŞNAD – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV – CS IERNUT
CSM AVÂNTUL REGHIN – AFC ODORHEIU SECUIESC
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ – FC UNIREA DEJ
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – CS MINAUR BAIA MARE
ACS MSE TÂRGU MUREŞ – AFC UNU FOTBAL GLORIA

Etapa 11
AFC UNU FOTBAL GLORIA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CS MINAUR BAIA MARE – ACS MSE TÂRGU MUREŞ
FC UNIREA DEJ – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA
AFC ODORHEIU SECUIESC – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ
CS IERNUT – CSM AVÂNTUL REGHIN
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC UNIREA TĂŞNAD
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – AFC HĂRMAN

Etapa 12
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC HĂRMAN
AFC UNIREA TĂŞNAD – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
CSM AVÂNTUL REGHIN – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ – CS IERNUT
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS MSE TÂRGU MUREŞ – FC UNIREA DEJ
AFC UNU FOTBAL GLORIA – CS MINAUR BAIA MARE

Etapa 13
CS MINAUR BAIA MARE – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FC UNIREA DEJ – AFC UNU FOTBAL GLORIA
AFC ODORHEIU SECUIESC – ACS MSE TÂRGU MUREŞ
CS IERNUT – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CSM AVÂNTUL REGHIN
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV
AFC HĂRMAN – AFC UNIREA TĂŞNAD

Etapa 14
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – AFC UNIREA TĂŞNAD
CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV – AFC HĂRMAN
CSM AVÂNTUL REGHIN – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
ACS STICLA ARIEŞUL TURDA – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
ACS MSE TÂRGU MUREŞ – CS IERNUT
AFC UNU FOTBAL GLORIA – AFC ODORHEIU SECUIESC
CS MINAUR BAIA MARE – FC UNIREA DEJ

Etapa 15
FC UNIREA DEJ – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
AFC ODORHEIU SECUIESC – CS MINAUR BAIA MARE
CS IERNUT – AFC UNU FOTBAL GLORIA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – ACS MSE TÂRGU MUREŞ
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ACS STICLA ARIEŞUL TURDA
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ
AFC HĂRMAN – CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC UNIREA TĂŞNAD – CS OLIMPIC CETATE RÂŞNOV

sursa foto: Ziarul 21

RefleqtMedia pe rețelele de socializare

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here