web analytics
Home Știri din Turda Stelian Luca lansează un atac la adresa jurnalistului, Horea Hudrea: „Un slugoi...

Stelian Luca lansează un atac la adresa jurnalistului, Horea Hudrea: „Un slugoi plătit de un țăran agricultor”

- Publicitate -

După ultimele articole publicate de jurnalistul turdean, Horea Hudrea, în care acesta îl atacă pe primarul turdean, Cristian Matei, fostul social-democrat, Stelian Luca, a decis să ia atitudine față de acțiunile lui Hudrea.

„Din nou încep sa scrie și sa denigreze,,prietenii “de la vestita asociație T9 din Turda ,prin domnul HOREA HUDREA,. Un slugoi plătit de un țăran agricultor ,se știe el care este , plin de grandomanie și suferind de boala șefiei. Niște neica nimeni care scriu și ei niște abureli care nu mai prind nici la copiii de la 5 la 7 ani . Dar totuși se numesc ziariști și “scriu “articole de presa ,denigrand actuala conducere a primăriei Turda . Domnilor ar trebui sa va scoateți pălăria în fata unor așa oameni care sunt la conducerea orașului nostru în prezent! Va e ciuda ca sunt la Bruxelles și accesează fonduri europene? Cinste lor ca fac ceva pentru comunitatea noastră, lucru care sub conducerea fostului PDL nu sa întâmplat în 20 de ani cât a condus fostul “edil ” Stefanie Tudor aceasta comunitate . Așa ca domnule HOREA HUDREA împreună cu șeful tău țăranul agricultor ar trebui sa faceți vestitul JOC DE GLEZNE !!!!”

În ultimul său editorial, Horea Hudrea l-a acuzat pe Cristian Matei de grandomanie, însă în conceperea editorialului, Hudrea s-a bazat mai mult pe speculații și aprecieri de ordin psihologic, decât pe documente, dovezi și lucruri palpabile.

Contactat de RefleqtMedia, Horea Hudrea a precizat: „Poziția pe care domnul Stelu Luca a prezentat-o la adresa mea este a doua în mai puțin de cinci ore, după ce un funcționar din primăria Turda, Alina Anghel a postat-o tot pe online. Consider că limbajul utilizat este incalificabil și că sunt doar niște luări de poziție prin care încearcă să-l protejeze pe primarul, Cristian Matei.”

- Advertisement -
- Advertisement -

RefleqtMedia pe rețelele de socializare

2,200FansLike
400FollowersFollow
328SubscribersSubscribe

Citește

Negocieri pe muchie de cuțit la Ceanu Mare! Cine pune vicele?

Alegerile de duminică au prilejuit o transformare considerabilă a conformației Consiliului Local Ceanu Mare. 4 formațiuni politice și-au făcut loc în forul deliberativ,...

Daghemana Câmpia Turzii ANGAJEAZĂ!

Magazinul alimentar, Daghemana Câmpia Turzii, angajează VÂNZĂTOARE! Se oferă: salariu atractiv condiții sigure de lucru contract pe perioadă NEDETERMINATĂ Relații la telefon: 0722246231

Angajare la Transilvania Impact Import Export

Transilvania Impact Import Export angajeaza sofer profesionist cat B+E pentru pompa de beton stationara. Mai multe detalii la numarul de telefon 0720.600.620 CV se pot depune la...

Daghemana ANGAJEAZA!!!

SC Daghemana Com SRL angajeaza! Se cauta sofer, categoria D, cu ATESTAT! INFO LA TELEFON: 0722246231

Ultimele știri

32 de drumuri județene au beneficiat de lucrări de modernizare sau întreținere în primele nouă luni ale anului 2020

Președintele Consiliului Județean Cluj, domnul Alin Tișe, împreună cu  conducerea Direcției de Administrare a Domeniului Public și Privat al Județului, au analizat...

Acțiuni pe linia controlului comercial – Poliția Locală Turda

Polițiștii locali cu atribuții pe linia controlului comercial, în luna septembrie, zilnic au efectuat controle în unitățile comerciale alimentare și nealimetare în...

Negocieri pe muchie de cuțit la Ceanu Mare! Cine pune vicele?

Alegerile de duminică au prilejuit o transformare considerabilă a conformației Consiliului Local Ceanu Mare. 4 formațiuni politice și-au făcut loc în forul deliberativ,...

Începe perioada de vaccinare gripală! Primele doze de vaccin au ajuns la medicii de familie!

Perioada gripei din acest an este semnificativ mai periculoasă, în special pentru grupele vulnerabile, din cauza pandemiei de Covid-19 cu care întreaga...
- Advertisement -