web analytics
Home Știri din Câmpia Turzii Câmpia Turzii a devenit un oraș facebook! Avem o administrație virtuală

Câmpia Turzii a devenit un oraș facebook! Avem o administrație virtuală

- Publicitate -

Până nu de mult, orașul nostru era considerat un oraș liniștit, curat, cu oameni liniștiti, cu o viață socială, culturală si politică ponderată si cu bun simț. Contrar faptului că, în ultimul deceniu s-au petrecut schimbări majore în viața economică prin restrângerea activității celui mai mare agent economic, Industria Sârmei, oamenii au rămas pozitivi si cu o dorință mare de a trece peste acest impas. Schimbările politice din ultimii aproximativ doi ani, au transformat frumoasa noastră urbe într-un oraș al urii, unde se promovează circul, injuriile, agresivitatea, denigrarea… un oraș în care funcțiile publice s-au tranformat în functii facebook. Avem un primar si o primărie facebook, un Partid Național Facebook, care promovează o nouă doctrină politică, politica defectelor, a urii. Astăzi, în orașul nostru, pseudo-jurnaliști plătiți din banul public se ascund în spatele unor platforme facebook, anonime ,,Pamflete Câmpenesti Turdene” prin care zilnic sunt denigrați oponenții puterii, ai primarului. Performanța este mimată, avem un slogan al administrației locale demn de o reclamă pentru detergent, demisiile survenite in urma rezultatelor ,,excelente”, au doar motive personale… postacii denigratori sunt recompensați cu functii bine plătite în primarie… Toate acestea, au transformat într-un timp scurt, Câmpia Turzii în orașul URII și mizeriei. O localitate deconectată de la realitate si de la problemele cetățenilor.
Iată ce scrie un utilizator facebook:

“Campia Turzii, orasul devenit circ, mizerie si cancan, condus de.. Partidul Liberal Facebook !! Un oras, candva premiant la capitolul curatenie se scalda in mizeria de pe drumuri si in mizeria din online. Un oras in care politica se face exclusiv pe facebook, in Partidul facebook, de catre membri facebook.”

Petre Pop- consilier județean

- Advertisement -
- Advertisement -

RefleqtMedia pe rețelele de socializare

2,200FansLike
400FollowersFollow
328SubscribersSubscribe

Citește

Focar de pesta porcina la Sandulesti!

De parca pandemia Covid19 nu era de ajuns, la Sandulesti a izbucnit un focar de pesta porcina. Anuntul a fost facut chiar de...

Daghemana Câmpia Turzii ANGAJEAZĂ!

Magazinul alimentar, Daghemana Câmpia Turzii, angajează VÂNZĂTOARE! Se oferă: salariu atractiv condiții sigure de lucru contract pe perioadă NEDETERMINATĂ Relații la telefon: 0722246231

Angajare la Transilvania Impact Import Export

Transilvania Impact Import Export angajeaza sofer profesionist cat B+E pentru pompa de beton stationara. Mai multe detalii la numarul de telefon 0720.600.620 CV se pot depune la...

Daghemana ANGAJEAZA!!!

SC Daghemana Com SRL angajeaza! Se cauta sofer, categoria D, cu ATESTAT! INFO LA TELEFON: 0722246231

Ultimele știri

Tentativa de fraudare a alegerilor locale? PSD Cluj a depus plangere penala!

Astăzi, Organizația Județeană Cluj a Partidului Social Democrat a depus o adresăcătre Inspectoratul de Poliție Județean Cluj prin care semnalează faptul că...

Focar de pesta porcina la Sandulesti!

De parca pandemia Covid19 nu era de ajuns, la Sandulesti a izbucnit un focar de pesta porcina. Anuntul a fost facut chiar de...

RAZIE la Campia Turzii

La data de 23 septembrie a.c., în intervalul orar 09.00–12.00, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Câmpia-Turzii au desfășurat o acțiune cu caracter...

DecaVOX cu Alexandru Cordoș, candidatul PSD la Președinția Consiliului Județean Cluj (PE)

A venit momentul ca electorii din județul Cluj să afle, în detaliu, strategia pe care Alexandru Cordoș intenționează să o implementeze după...

Emil Rusu: „Vom asigura alimentarea cu apa a satului Triteni Hotar”

Atât de bună a fost administrația comunei Tritenii de Jos, încât a făcut o greșeală impardonabilă. În studiul de fezabilitate privind alimentarea...
- Advertisement -