Cupa Potaissa la dans sportiv – 1 decembrie 2018

Sambata, 1 decembrie s-a desfasurat la Turda Cupa Potaissa – Ed. a XXIII- a la dans sportiv. La competitie au participat 350 de sportivi de la 34 de cluburi si o brigada formata din 30 de oficiali FRDS.
Cele 34 de cluburi participante sunt din orasele : Reghin, Tg. Mures, Bistrita, Sebes , Alba Iulia, Salonta , Oradea, Arad, Timisoara, Lugoj, Baia Sprie, Baia Mare, Sighetu Marmatiei, Somcuta Mare, Teius, Dej, Cluj Napoca, Medias, Deva, Piatra Neamt, Fagaras, Braila si Turda.
Deschiderea oficiala a fost facuta de membrii Clubului De Dans Sportiv Potaissa Turda care au interpretat cantecul “Treceti batalioane romane Carpatii” acompaniati de Corul Sc. I. Opris – prof. Geamana Ana si cu un dans de linie.
Tot in deschiderea oficiala SEBASTIAN ZICOANE si ANCA COPOS – Sport Tim Timisoara, Campioni Europeni si Mondiali 2018 – Tineret, sectiunea standard au sustinut un show de exceptie fiind premiati din partea clubului cu produse Faberlic.
Cuvantul de deschidere din partea organizatorilor l-a avut D-l Primar CRISTIAN MATEI , iar din partea FRDS- D-l VASILE GLIGA – Presedintele Federatie Romane de Dans Sportiv, Vice Presedinte WDSF PRESIDIUM.

Rezultate Clubul de Dans Sportiv Potaissa Turda :

SAROSI RARES – CRISAN MARIA – Open Standard 12-15 ani, Locul 1
– Open Latino 12-15 ani, Locul 2
MISARAS DANUT – PUCA DARIA – H 14-15 ani, Locul 2
SOPORAN HADAREAN DARIUS – COLCER ARIANA – Deb. 12-15 ani, Vl, Locul 2
ANDRUS MATEI – TRAMBITAS DIANA – Deb. 10-11 ani,VL, Locul 2
– Deb. 10-11 ani, Cha, Locul 3
SIMONCA FLORIAN – MOSTECKY SORANA – Pre. 4-9 ani, 2 D, Locul 2
– Pre 4-9 ani, 3 D, Locul 4
SEBENI DALIA – SF. 12-15 ani, 1D, Locul 2
POP LORENA – SF 12-15 ani, 1D, Locul 3
JOLDES ANDREI – OLARI ANA MARIA – E 14-15 ani, Locul 3
MUNTEAN ANDREI – SEBENI NATALIA – Deb. 4-9 ani, Locul 3
COCAN SERGIU – SOPORAN DARIA – Pre. 10-11 ani, 3D, Locul 4
DABIJA DANIEL – BEREKMERI IRIS – E 12-13 ani, Locul 4
GHERMAN CATALIN – ONET OANA – H 6-9 ani, Locul 4
– Open Basic 6-11 ani,Lat, Locul 6
– Open Basic 6-11 ani, St, Locul 7
VASLABAN NECTARIE – MARTIN SELENA – Deb. 10-11 ani, Cha, Locul 4
IOO ANDREI – ILYES MADALINA – Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 4
– Deb. 4-9 ani, Cha, Locul 7
VASVARI DRAGOS – OLTEAN LORENA – E 16-35 ani, St, Locul 5
– E 16-35 ani, Lat, Locul 5
DASCAL IONUT – MONA MARIA – Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 5
TAKACS PATRIK – RUS ADELINA – Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 6
– Deb. 4-9 ani, Cha, Locul 7
RUS ANTONIO – POP ALEXIA – E 12-13 ani, Locul 7
ILYES ANDREI – PASCA IRINA – Deb. 4-9 ani, Vl, Locul 7
NICOLA RAZVAN – CRISAN ELEONORA – H 12-13 ani, Locul 7
IONESCU ANDREI – SUTEU SANDRA – H 6-9 ani, Locul 7
MATEI ADELINA – SF 4-9 ani, Locul 7

Concursul a fost organizat sub egida FRDS in colaborare cu Consiliul Local Turda si a avut sprijinul urmatorilor sponsori :

Holcim S.A.
Compania de Apă Arieș Turda
Salina S.A. Turda
Rotary Turda
Sun Garden Salin
Patiseria Dana
A@A
Industrial Trading
Faberlic
Fam. Cantor

si parintii sportivilor Clubului de Dans Sportiv Potaissa Turda.

Multumim tuturor pentru ajutor!

Felicitari tuturor pentru rezultatele obtinute !

RefleqtMedia pe rețelele de socializare